Predĺženie vlasov

Uvažujete o predĺžení vlasov, ale neviete, ktorú metódu zvoliť, alebo ako sa správne starať o predĺžené vlasy? Odpovieme vám na najdôležitejšie otázky týkajúce sa predĺženia vlasov, a predstavíme vám jednotlivé metódy trvalého i príležitostného predĺženia vlasov.

Je lepšie predĺžiť vlasy trvalo alebo príležitostne?

Príležitostné nosenie a metódy predĺženia

Ak túžite po dlhých vlasoch len občas, napríklad na ples, večierok alebo inú spoločenskú udalosť, potom zvoľte metódu CLIP IN alebo FLIP IN. Tieto spôsoby predlžovania vlasov nevyžadujú návštevy kaderníctva. Zvládnete ich jednoducho a rýchlo i samy doma.

CLIP IN 

Clip in sú pramienky umiestnené na sponkách s hrebienkami. Aplikujete ich tak, že natupírujete vrchnú časť vlasov a na ne, pripevníte jednotlivé pramene. Clip in sady sa predávajú ako sedemdielne. S trochou cviku pramienky rýchlo nasadíte a ešte rýchlejšie zložíte. Viac sa dozviete v našom videu.

Okrem prameňov si môžete zakúpiť aj Clip in cop. Vyberiete si podľa farby a dĺžky, ktorá sa vám páči. Naviažete ho rovnako, ako na videu, jednoducho na vlastný cop. Dlhý, hustý, prirodzene pôsobiaci cop je na svete.

Treťou možnosťou je Clip in ofina. Tá, sa hodí, na oživenie súčasného účesu, keď chcete mať ofinu len občas. Pripevníte ju pomocou troch hrebienkov, a môžete ju zastrihnúť do požadovanej dĺžky a tvaru.

FLIP IN

Pre zahustenie vlasov je skvelá metóda Flip in. Ide o zahusťovací pás vlasov zakončený silikónovým vláknom. Vlasovú čelenku jednoducho prekryjete vlastnými vlasmi. Výhodou je bleskové nasadenie a zloženie, pohodlné používanie bez sponiek a lepidiel. Pozrite si video, v ktorom zistíte, aké jednoduché používanie je.

V prípade metód CLIP IN a FLIP IN sa príliš nedoporúča každodenné nosenie. Časté mechanické nasadzovanie a zloženie totiž môže spôsobiť vytrhávanie vlastných vlasov. Pre denné nosenie sú šetrnejšie permanentné metódy predĺženia.

Permanentné metódy predĺženia vlasov

Pre trvalé nosenie predĺžených vlasov môžete zvoliť metódy Keratín (predĺženie za tepla), Micro Rings (predĺženie za studena), TAPE IN (vlasové pásky) alebo SEW IN (vlasové trsy). Pri týchto metódach predĺženia odporúčame obrátiť sa na kaderníka/kaderníčku so skúsenosťami s predlžovaním vlasov.

KERATÍN

Pramene zakončené keratínom, sa pripevňujú tepelnými klieštami k vlastným vlasom. Metóda Keratín je dlhé roky overená a obľúbená vďaka tomu, že spoje nie sú viditeľné a dobre držia. Vlasy takto predĺžené, sa ľahko upravujú a vyzerajú prirodzene. Keratínové spoje sú v prípade použitia kvalitného keratínu stabilné a dobre znášajú saunu, slnko, more aj zimu.

MICRO RINGS 

Pri tejto metóde predlžovania vlasov sa pramienky prevlečú cez malý kovový krúžok, a následne sa klieštami scvaknú. Metóda sa vykonáva za studena. Výhodou je rýchlosť aplikácie prameňov a to, že pri opätovnom predlžovaní vlasov nedochádza k skracovaniu prameňov. Nevýhodou pre alergikov na kovy je, že Micro Rings krúžky sú kovové.

TAPE IN vlasy

Vlasy predĺžite podlepením a nadlepením TAPE IN vlasových pásov tak, aby sa lepiace pásky prekrývali a došlo k vzájomnému prepojeniu. Aplikácia je rýchla a pri opätovnom aplikovaní vlasov nedochádza k ich skracovaniu.

SEW IN – vlasové trsy

Jedná sa o pásy, ktoré sa našívajú na vlasy. Spoje sú diskrétne, vlasový pás sa nepramienkuje a vlasy pôsobia celistvo.

Akú kvalitu vlasov si vybrať?

V našej ponuke nájdete iba 100% pravé ľudské vlasy. Môžu byť pôvodom európske - rada Exclusive, alebo indické - rada Elite. Čím sa líšia?

Európske vlasy Exclusive sú stredoeurópske vlasy najvyššej kvality a jemnejšej štruktúry, pri dodržiavaní správnej starostlivosti môžu vydržať aj niekoľko rokov. Životnosť vlasov závisí nielen od starostlivosti, ale aj od toho, ako sú vlasy zaťažované. Vlasy zosvetlené na super blond odtiene sú vždy náchylnejšie na lámanie a rozštiepené končeky. Vďaka špeciálnej vlasovej starostlivosti poskytnete odfarbeným vlasom potrebnú regeneráciu a predĺžite ich životnosť. Celkovo, starostlivosť o vlasy Exclusive, je veľmi pohodlná a nenáročná. Za európske vlasy zaplatíte vyššiu cenu než za indické. Získate však skutočný komfort a vysokú kvalitu, z ktorej sa budete dlho tešiť.

Indické vlasy Elite sú veľmi obľúbené vďaka ich nižšej cene. Tá je však vykúpená kratšou životnosťou. Budete sa musieť o ne viac starať ako o vlasy európske, inak nebudú na pohľad pôsobiť zdravo a upravene. Ak neviete, akú starostlivosť vyžadujú predĺžené vlasy, pozrite si krátky návod v našom videu. Životnosť vlasov je u tmavších odtieňov pri dobrej starostlivosti okolo jedného roka, u svetlých, najmä super blond odtieňov, niekoľko mesiacov. Rozdiel v životnosti je spôsobený tým, že indické vlasy majú pôvod v tmavých odtieňoch a ich zosvetlenie do najsvetlejších blond odtieňov im výrazne uberá na kvalite.

Aká je cena jednotlivých metód predlžovania vlasov?

Cenovo najdostupnejšie sú indické vlasové príčesy, ktoré sa dajú zakúpiť v závislosti od metódy zakončenia, dĺžky a hustoty vlasov od 63€. Cenovo náročnejšie sú permanentné metódy s využitím európskych vlasov, kde sa cena pohybuje v ráde jednotiek tisíc korún. Pri permanentnom predlžovaní je potrebné počítať navyše s cenou práce kaderníčky.

Akú dĺžku vlasov objednať?

Ak si neviete rady, aké dlhé vlasy vybrať, použite krajčírsky meter alebo povrázok. Merajte od špičiek uší v zadnej časti hlavy kolmo dolu do miesta, kam chcete, aby vám vlasy dosahovali. Podľa nameranej dĺžky si vyberte konkrétnu dĺžku vlasov.

Nie som si istá odtieňom vlasov. Čo teraz?

Naše produkty sú vyfotografované profesionálnym fotografom a kladieme veľký dôraz na to, aby zodpovedali skutočnosti. Podobne ako pri iných výrobkoch ponúkaných online, môžu rôzne zariadenia odtieň trochu skresliť. Ak si nie ste istí, a chcete nájsť odtieň, čo najpresnejší vášmu, priložte k vašej objednávke fotografiu (v nákupnom košíku je možné pridať prílohu) a my, na základe nej vyberieme ten správny odtieň pre vás. Fotografiu nám môžete poslať aj e-mailom alebo cez Instagram.

E-mail: info@goldhair.cz

Instagram: gold_hair_czsk

Aké množstvo vlasov budem potrebovať?

Medzi najčastejšie otázky našich zákazníčok patrí, aké množstvo vlasov je potrebné k predĺženiu. Nami ponúkané vlasy sú balené rôzne, preto nižšie, v tabuľke uvádzame hodnoty v gramáži, nie v počtoch kusov alebo balení. V detailoch každého produktu, je vždy gramáž uvedená, požadované množstvo si jednoducho prepočítate na počty kusov alebo balenie vlasov.

Vlasy zákazníčky Potrebné množstvo vlasov k predĺženiu
Veľmi riedke Menej ako 50 gramov
Riedke 50 – 90 gramov
Stredne husté 100 – 140 gramov
Husté Viac ako 150 gramov

Tabuľka je orientačná. Vždy sa k množstvu vlasov pristupuje individuálne.

Množstvo pre predĺženie vlasov

Čím viac chcete vlasy predĺžiť, tým je potrebné počítať s väčším množstvom vlasov. Ak máte, napríklad, stredne husté vlasy v dĺžke 30 cm a chcete vlasy predĺžiť do dĺžky 60 cm, budete potrebovať viac ako 100 gramov vlasov.

Množstvo pre zahusťovanie vlasov

Pri zahustení vlasov nedochádza k predĺženiu, len k zvýšeniu hustoty vlasov. Množstvo vlasov je vždy individuálne, a závisí od rozhodnutia kaderníka a zákaznice. Pri zahusťovaní vlasov je potrebné zohľadniť kvalitu vlastných vlasov. Pri preťažení, sa môžu slabé vlasy trhať, a výsledok nebude spĺňať očakávania.

Aká je odporúčaná minimálna dĺžka a hustota vlastných vlasov?

Pre túto otázku je veľmi vhodná konzultácia s profesionálnym kaderníkom. Radi vám však poradíme aspoň orientačne.

Minimálna dĺžka vlasov

Vaše vlasy by mali byť dlhé aspoň po ramená, aby predĺženie vyzeralo prirodzene a predĺžené vlasy sa ľahko prepojili s tými vlastnými.

Minimálna hustota vlasov

Pomocou jednoduchého testu zistíte, či je predĺženie vlasov pre vás vhodné. Vezmite si sponku a pripevnite ju na bok alebo zadnú časť hlavy. Potom sa pokúste zakryť sponku hornými prameňmi vlasov. Ak je sponka úplne zakrytá, je splnený základný predpoklad pre predĺženie vlasov.

Ako dlho trvá aplikácia predĺžených vlasov?

V prípade príležitostného nosenia CLIP IN copov, ofín alebo FLIP IN vlasov, záleží na zručnosti. S opakovaným nasadením získate cvik, a potom je to otázka pár minút. Zložíte ich doslova za okamih.

Aplikácia vlasov pre permanentné nosenie je časovo náročnejšia. Ale zato ju absolvujete menej často. Samotné predĺženie trvá približne hodinu až hodinu a pol. Odstránenie vlasov je potom otázkou tiež zhruba hodinky.

Môže predlžovanie spôsobiť poškodenie vlastných vlasov?

Zdravé vlasy môžete predlžovať podľa vlastného uváženia. Teda za predpokladu, že dodržíte niekoľko základných pravidiel a postupov. Aké sú rizikové skupiny vlasov, na čo si dať pozor pri jednotlivých metódach a aké môžu nastať problémy s predĺženými vlasmi? To všetko sa dozviete v tomto článku, ktorý odporúčame prečítať.

Urobím z predĺžených vlasov cop?

Ak patríte medzi priaznivkyne copov, potom, pre vás môže byť ideálnou variantou priamo CLIP IN cop. V prípade, že si vlasy predĺžite permanentnou metódou, bude závisieť od spôsobu nasadenia prameňov. Po profesionálnom nasadení, bez problémov učešete predĺžené vlasy aj do vysokého copu, a spoje nie sú viditeľné. Nízky cop bude pôsobiť úplne prirodzene.

Vyžadujú predĺžené vlasy špeciálnu kozmetiku?

Pri výbere vlasovej starostlivosti, od šampónov cez kondicionéry, po stylingové prípravky, sa riaďte predovšetkým tým, čo vyhovuje vašim vlastným vlasom. Odporúčame používať odľahčené prípravky s vysokým obsahom prírodných zložiek. Táto kozmetika vlasy zbytočne nezaťažuje a umožňuje im dosiahnuť maximálnu životnosť.

Stop silikónom

Vyhnite sa prípravkom s obsahom silikónov. Tie totiž na prvý pohľad vlasy zdokonalia, následne však dochádza k nežiaducej lepkavosti vlasov, zamotávaniu a nadmernému výčesu vlasov.

Šampóny a kondicionéry

Odporúčame bežnú kvalitnú kozmetiku, je nutné povedať, že vyššia cena neznamená vždy vyššiu kvalitu. Každý vlas reaguje na iný spôsob starostlivosti a zloženie prípravku. Je vhodné vyberať si kozmetiku na základe pozitívnych skúseností iných, ale po vyskúšaní subjektívne zhodnotiť účinky na vaše vlasy.

Masky na vlasy

Aplikujte malé množstvo masky po umytí vlasov a nepoužívajte ju denne. Úplne stačí raz za týždeň. Nadmerné používanie masky pôsobí na vlasy kontraproduktívne. Presýtené vlasy sú zbytočne zaťažené, pôsobia zľahlo a nezdravo.

Laky, stylingové prípravky

Niekedy sa použití stylingových prípravkov nevyhnete. Používajte ich však len vtedy, ak je to naozaj potrebné. Menej, je v tomto prípade viac. Po použití stylingu ho z vlasov dôkladne vymyjte, a rozhodne prípravky nevrstvite. Vlasy by sa zbytočne vysušovali, poškodzovali a zamotávali.

Potrebujem špeciálnu kefu?

Predĺžené vlasy je dôležité každý deň rozčesať kefou na predĺžené vlasy. S rozčesávaním začnite od končekov vlasov a postupne pokračujte k pokožke hlavy. Dávajte pozor najmä pri česaní vlasov v okolí TAPE IN, micro rings a keratínových spojov. Ak vlasy pravidelne nečešete, môže dôjsť k postupnému zamotaniu. Pri rozčesávaní vlasy pridržujte druhou rukou, aby nedochádzalo k nadmernému výčesu a trhaniu vlastných vlasov. Počas dňa môžete vlasy prečesať hrebeňom s veľkými medzerami.

Pri česaní vlasov sa môže stať, že niektorý vlas zo spojov vyčešete. Nemajte obavy, je to úplne prirodzené. Rovnako ako pri česaní vlastných vlasov. Ak by ste mali pocit, že je výčes vlasov zo spojov veľký, určite nás neváhajte kontaktovať.

Ako sa správne starať o predĺžené vlasy?

Umývanie vlasov

Prvým krokom k dokonalému účesu je spôsob umývania vlasov. Časté umývanie vlasov spôsobuje lámanie končekov, preto by ste si vlasy nemali umývať každý deň. Pri použití vhodných vlasových prípravkov, nemá vlasová pokožka tendenciu k nadmernému masteniu sa. Ak sa to deje, často je to výsledok príliš častého umývania hlavy. Skúste vydržať, a postupne predlžujte intervaly medzi umývaním. Vlasová pokožka sa čoskoro prispôsobí novému režimu, a vlasom to len prospeje.

Vlasy umyte šampónom a potom použite kondicionér. Pri umývaní vykonávajte jemné pohyby, aby sa vlasy zbytočne nezamotali. Ak chcete udržať svoje vlasy čo najzdravšie, určite nevynechávajte kondicionér. Jeho úloha v starostlivosti o vlasy je nenahraditeľná. Šampón vlákna otvára a čistí, kondicionér ich uzatvára, chráni a intenzívne hydratuje. Ak potrebujete vlasy hlbšie regenerovať, použite masku.

Úprava mokrých vlasov

Netrpezlivosť, sa pri starostlivosti o vlasy nevypláca. Česanie mokrých vlasov, môže spôsobiť trhanie vlasov, preto z mokrých vlasov jemne odsajte vodu uterákom. Vyhnite sa pri tom treniu a stláčaniu. Potom môžete po prameňoch vlasy jemne rozčesať. Ak je to potrebné, použite prípravok na rozčesávanie vlasov.

Tepelná úprava

Po jemnom vysušení uterákom, vlasy vysušte fénom do približne 80 %. Používajte tepelnú ochranu a nevystavujte vlasy veľmi vysokým teplotám. Používajte fén s nádstavcom a fénujte v smeru rastu vlasov, nie proti smeru. Vlasy budú perfektne uhladené a upravené.

Európske vlasy, najmä v prípade blond a super blond odtieňov, odporúčame žehliť a natáčať nie príliš často. V opačnom prípade, bude dochádzať k vysušovaní vlasov a postupnému lámaniu sa na koncoch. Nezabúdajte na termo ochranu pri tepelnej úprave, a intenzívnu hydratáciu zosvetlených vlasov.

Indické vlasy môžu byť žehlené, zvlnené a natáčané. Je však dôležité mať na pamäti, že tieto spotrebiče znižujú životnosť vlasov.

Pred fénovaním a žehlením používajte kozmetické prípravky, ktoré odvádzajú teplo.

Pozor na nevhodné vlasové pomôcky

Nesprávne zvolená kefa, môže spôsobiť rozštiepenie vlasov rovnako, ako nedodržiavanie vyššie uvedených postupov. Najlepšou voľbou sú kefy s nylonovými alebo kančími štetinami, ktoré vlasy uhladzujú.

Prečo je hydratácia vlasov dôležitá?

Nedostatočne hydratované vlasy sa často lámu, nielen na koncoch, ale aj v dĺžkach vlasov. Sú krehké, chýba im lesk a pružnosť. Majú sklon k zamotávaniu sa na koncoch, a ťažko sa upravujú. Týka sa to vlastných vlasov, aj tých predĺžených. Navyše, tieto vlasy nemajú schopnosť sa samy hydratovať, a preto sú úplne závislé od dodávania hydratácie pomocou vhodných vlasových prípravkov.

Na čo si dať pozor pri starostlivosti o predĺžené vlasy, ktoré majú zvýšenú tendenciu vysušovať sa?

Výživa x hydratácia
Pri starostlivosti o vlasy sa často miešajú pojmy výživa a hydratácia. Je nevyhnutné, vlasom neustále dodávať hydratáciu, vyživovať ich podľa potreby a odporúčaní výrobcu používanej kozmetiky.

Poďme si najprv objasniť, prečo je vhodné nepreháňať to s vlasovou výživou. Nadmerné používanie výživujúcich masiek alebo olejov, paradoxne, vedie k nežiaducim efektom, ako sú lepkavé, zaťažené, zľahnuté a zamotané vlasy. Ak sa k tomu pridá nedostatočné umytie prípravku, v kombinácii s prachom, vlhkosťou, potom a okolitými nečistotami, spôsobí to, že vlasy vyzerajú neupravene a nezdravo.

Z toho vyplýva, že častejšie vyživovanie predovšetkým potrebujú poškodené vlasy, no hydratácia je nevyhnutná pre všetky vlasy. 

Ako správne hydratovať vlasy?
Základom starostlivosti o predĺžené vlasy sú kvalitné vlasové produkty zamerané na hydratáciu vlasov. Nemal by chýbať najmä hydratačný šampón a kondicionér

Kondicionér ako nutnosť
Šampón používa takmer každý. O kondicionére si mnohí ľudia myslia, že je zbytočný. Treba si uvedomiť, že tomu tak rozhodne nie je. Po umytí vlasov šampónom, sa vlasové vlákno otvorí, čo spôsobuje, že je náchylnejšie na poškodenie. Kondicionér vlasy uzatvára, vyhladzuje, zjemňuje, dodáva im lesk a uľahčuje ich rozčesávanie. 

Hydratačná maska
Slabým a suchým vlasom prospeje používanie hydratačných masek. Pri aplikácii masky vynecháme kondicionér, a používame ju maximálne 1x týždenne, aby nedošlo k preťaženiu vlasov. 

Vlasový olej
Olejčeky určené k starostlivosti o suché vlasy, pomôžu vyživiť a zaceliť poškodené konce vlasov. Vlasové oleje sú plné vitamínov, minerálov a mastných kyselín, ktoré prenikajú hlboko do vlasov a obnovujú ich štruktúru. Používajte ich však len do koncov vlasov a držte sa zásady, že menej, je viac. 

3 faktory, ktoré je potrebné zohľadniť pri hydratácii predĺžených vlasov 

Starnutie vlasov
Prirodzený proces opotrebenia a starnutia vlasov je bežný u vlastných vlasov a výraznejší u predĺžených vlasov. Predĺžené vlasy totiž nemajú prirodzenú výživu, ktorú dostávajú vlastné vlasy. Čím sú vlasy staršie, tým majú tendenciu viac strácať vodu. Pre zlepšenie pružnosti a zabránenie lámaniu vlasových vlákien, je nevyhnutné, vlasy hydratovať vhodnou vlasovou starostlivosťou

Odfarbené vlasy
Samostatnou kapitolou sú vlasy odfarbované a melírované. Štruktúra a pigmentácia prirodzených vlasov je výrazne narušená chemickými procesmi. Ich životnosť, závisí od šetrnosti technologických zásahov a vhodnej starostlivosti. Stručne povedané, odfarbovanie zvyšuje poréznosť vlasov a znižuje schopnosť udržať vlasy dostatočne hydratované a vyživené. Hydratačné šampóny a kondicionéry Behair pomôžu vlastným aj predĺženým vlasom. 

Vonkajšie vplyvy
Slnečné žiarenie, more, a iné poveternostné vplyvy sa výrazne odrážajú na kvalite našich vlasov. Starostlivosť o vlasy je nutné prispôsobiť tomu, akým vplyvom sú vlasy krátkodobo alebo dlhodobo vystavené, aby sme predchádzali ich nadmernému vysúšaniu. Na letnú dovolenku sa vybavte.

 

Môžem farbiť predĺžené vlasy?

Rozhodli ste sa zmeniť odtieň vašich predĺžených vlasov? Potom vedzte, že je potrebné dodržiavať niekoľko dôležitých pravidiel a nechať tónovanie vlasov len v rukách profesionálnych kaderníkov. Bez ohľadu na to, či máte európske vlasy Exclusive alebo indické vlasy Elite, zlý technologický postup môže spôsobiť nenávratné poškodenie vlasov alebo skrátenie ich životnosti.

Vždy odporúčame vyskúšať farbenie na vzorku vlasov. Týmto spôsobom si overíte výsledný efekt farbenia a predídete nežiaducim prekvapeniam. Pamätajte, že na neodborné farbenie alebo odfarbovanie nebude pri reklamácii braný ohľad.

Európske vlasy Exclusive je možné farbiť aj odfarbovať. Stačí postupovať podľa vyššie uvedených pokynov. Tým, zaistíte dokonalý výsledok.

Indické vlasy Elite odporúčame pokiaľ možno nefarbiť. Tieto vlasy sú spracovateľom nafarbené do finálneho odtieňa, a akékoľvek ďalšie zásahy, by mohli viesť k nevratným zmenám. Ak sa napriek tomu rozhodnete tónovať indické vlasy, použite kvalitné farby s dobrým krytím najviac o 1-2 stupne. Odfarbenie vlasov vôbec neodporúčame. Ak nie ste profesionálna kaderníčka, radšej sa farbeniu indických vlasov vyhnite.

Je možné vlasy opakovane aplikovať?

Áno, vlasové príčesy a vlasy určené na permanentné nosenie sa aplikujú opakovane. Množstvo opakovaní je určené metódou predĺženia a životnosťou vlasov.

Po akej dlhej dobe je potrebné vlasy znova aplikovať?

Pri príležitostnom nosení je to jednoduché - vlasy si nasadíte na danú príležitosť a po návrate domov ich rýchlo zložíte. Ak vlasy nebudete často chemicky ani mechanicky zaťažovať, vydržia vám dlho.

Pri permanentnom nosení sa vlasy pripevňujú na dobu 2-3 mesiacov, v závislosti od rýchlosti rastu vašich vlasov. Odstraňujú sa po spomínanom období z toho dôvodu, že vaše vlasy dorastajú vrátane predĺžených vlasov, a po čase by boli spoje predĺžených vlasov viditeľné. Vzhľadom k tomu, že všetci túžime po diskrétnom predĺžení, je nutné vykonať po danom období úpravy spojov. Vlasy sa po odstránení nevyhodia, ale znova sa nasadia bližšie k pokožke hlavy. Ak máte kvalitné vlasy, môžete tento proces opakovať veľakrát.

Môžem nosiť predĺžené vlasy celoročne?

Áno, vlasy môžete nosiť počas celého roka. Dôležité je prispôsobiť starostlivosť danému ročnému obdobiu.

V odkazoch nižšie nájdete články s postupmi, ako sa starať o vlasy v zime a v lete pri mori.

Starostlivosť o vlasy v zime

Starostlivosť o vlasy pri mori

Ako dlho vydržia predĺžené vlasy vyzerať krásne?

Kvalitné a zdravé vlasy, môžu pri správnej starostlivosti, vydržať v skvelej kondícii niekoľko rokov. Avšak, ak sú vlasy chemicky upravované alebo nadmerným spôsobom mechanicky zaťažované, ich životnosť výrazne klesá. Nami ponúkané európske vlasy Exclusive,v tmavších odtieňoch, môžu za splnenia vyššie uvedených podmienok, bez ohľadu na metódu predĺženia, vydržať niekoľko rokov.

Pri blond a super blond odtieňoch je takáto dlhá životnosť menej pravdepodobná. Vlasy sú chemicky narušené procesom odfarbenia. Správnou starostlivosťou môžete oddialiť lámanie a rozštiepenie koncov vlasov, ale blond vlasy, nikdy nebudú také zdravé ako tmavé. Toto je potrebné prijať, ako daň za super blond odtieň.

Indické vlasy pri metóde TAPE IN sú tiež chemicky upravované a ich životnosť je niekoľko mesiacov, v závislosti od odtieňa vlasov. Tmavšie odtiene vydržia dlhšie než najsvetlejšie blond.

Indické CLIP IN vlasy, copy, FLIP IN vlasy, budú mať životnosť podľa intenzity nosenia. Ak sa budú nosiť príležitostne, budú vám výborne slúžiť aj niekoľko rokov.

Aký je rozdiel medzi vlasmi EXCLUSIVE a ELITE?

Exclusive

Vlasy Exclusive sú európske vlasy najvyššej kvality. Pri tmavších odtieňoch, môžu vlasy pri vhodnej starostlivosti vydržať krásne aj niekoľko rokov. Vlasom odfarbeným do super blond odtieňov, klesá ich životnosť. Napriek tomu, je výrazne vyššia ako odfarbených vlasov indických. Európske vlasy Exclusive sú ideálne pre permanentné predĺženie. Môžete ich však zvoliť aj na príležitostné nosenie. Sú jasnou voľbou, ak nechcete robiť kompromisy medzi cenou a kvalitou.

Vlasy môžete tónovať, kulmovať a žehliť. Farbenie nechajte na kaderníkoch a profesionálnej kozmetike. Pred farbením radšej vykonajte test na malej vzorke vlasov.

Elite

Séria Elite sú indické vlasy, ktoré sú nižšej kvality v porovnaní s európskymi vlasmi. Hoci sú vo všeobecnosti indické vlasy kvalitné, väčšina z nich, je odfarbená do svetlejších odtieňov, čo znižuje ich životnosť.

Elite vlasy sú veľmi vhodné ako príčesy pre príležitostné nosenie. Ak nie sú zaťažované každodenným nosením a častým umývaním, môžu vydržať dlho. Ich životnosť vždy reflektuje intenzitu nosenia, zaťaženie a starostlivosť o vlasy.

Elite+

Alternatívou k vyššie uvedeným variantám je séria ELITE+. Ide o indické vlasy vyššej kvality určené pre metódu TAPE IN. Indické vlasy ELITE+ vyžadujú zvýšenú starostlivosť v porovnaní s európskymi vlasmi, ale poslúžia vám dobre aj pri permanentnom nosení. Treba však počítať s postupne klesajúcou kvalitou vlasov a kratšou životnosťou ako majú vlasy Exclusive. Určite nezabúdajte na používanie kondicionéra alebo masky, a na správnu tepelnú úpravu. Životnosť vlasov pri dobrej starostlivosti, v tmavších odtieňoch, je približne jeden rok. Pri svetlých, najmä super blond odtieňoch je životnosť niekoľko mesiacov.

Kde nájsť profesionálnych kaderníkov, ktorí rozumejú predlžovaniu vlasov?

Pri výbere kaderníka či kaderníčky sa spýtajte na odporúčania. Opýtajte sa na skúsenosti známych a kamarátok. Nie je ideálne rozhodovať sa len podľa fotiek na sociálnych sieťach. Tam, nemusí byť vidieť, či majú zákazníčky pod predĺžením vlasy poškodené alebo nie. Zároveň nemáte istotu, že fotky nádherných predĺžených vlasov patria skutočne danej inzerentke.

V prípade, že sa rozhodnete pre metódu Keratín, spýtajte sa, s akým keratínom kaderníčka pracuje. Či dobre drží a ľahko sa odstraňuje. Zistite, aké vlasy na predĺženie používa, či ide o vlasy európske alebo indické a v akej kvalite. Ak si nie ste istá, radi vám pomôžeme s výberom metódy predĺženia aj druhu vlasov. Stačí napísať na info@goldhair.cz

Ako postupovať pri výmene odtieňa alebo dĺžky vlasov?

Vieme, že niekedy môže byť ťažké vybrať ten správny odtieň, dĺžku alebo metódu predĺženia vlasov online. Preto sme pre vás pripravili jednoduchého sprievodcu, ktorý vám krok za krokom vysvetlí, ako vykonať výmenu alebo vrátenie tovaru, ak vám nesedí odtieň, dĺžka vlasov alebo čokoľvek iné.

Sprievodca je k dispozícii tu: https://www.goldhair.sk/vymena-vratenie-a-reklamacia

Povoliť cookies na goldhair.sk?

Na goldhair.sk používame súbory cookies, ktoré nám umožňujú personalizáciu obsahu, zobrazovanie relevantných reklám a poskytovanie bezpečnejšieho zážitku. Svoj súhlas môžete kedykoľvek zmeniť alebo odvolať.
Ochrana osobných údajov | Obchodné podmienky

Podrobné nastavenie súborov Cookies

Niektoré súbory cookies sú nevyhnutné na používanie našich služieb. Tieto súbory cookies vám napríklad umožňujú bezpečné prihlásenie, prehliadanie našich stránok, umožňujú vám pridávať položky do košíka, dokončiť nákup, pomáhajú nám udržovať váš účet v bezpečí a predchádzať podvodom.

Ak chcete pokračovať na goldhair.sk, skontrolujte dostupné možnosti nastavenia súborov cookies a pred prijatím nižšie vykonajte ľubovoľné voliteľné voľby s ktorými súhlasíte.

Aké nastavenia súborov cookies môžem ovládať?

Svoj súhlas môžeš kedykoľvek zmeniť alebo odvolať.